Vážení kolegové,

právě vychází nové číslo časopisu FOP. Jeho tématem jsou názory mladé nastupující generace na ochranu přírody.
Dočtete se, kde se jim jeví zkostnatělá, kde by uvítali svěží průvan a kde si naopak cení současného stavu, jaké jsou jejich zkušenosti s managmenty, úředníky a institucemi a co si o tom všem myslí. Názory jsou to přínosné a doufejme, že si z nich všichni něco vezmeme.

Čeká vás čtení od Karoliny Mikslové z KRNAP,  bratrů Trávníčků působících v neziskového sektoru, Prokopa Pitharta, který sleduje přírodu nejen přes objektiv svých kamer a fotoaparátů, Zuzany Holubové z ČSO, Josefa Rutterleho, který je správcem ptačího parku, B. R. Fialy kombinujícího entomologii a ochranu městské přírody, Vojtěcha Koštíře přispívajícího k aktivní ochraně přírody a Jindřicha Pracha, který má vhled do problematiky velkoplošných chráněných území. 

Letos slaví časopis FOP 10 let své existence, v rámci které jsme vám přinesli 35 čísel časopisu nabitých informacemi, postřehy a přístupy, o kterých se jen tak někde nedozvíte.
Pokud byste rádi ocenili naši snahu, díky které máte k dispozici stovky článků, které pro vás vydáváme celých 10 let zdarma, přispějte na fungování časopisu do dalších let na bannerech Darujme, které naleznete u každého článku. Odměnou vám bude nejen dobrý pocit, ale především další kvalitní čtení!

Inspirativní čtení od mladé nastupující ochranářské generace přeje

Markéta Dušková